pl PL en EN de DE

Najpopularniejszy spływ jednodniowy to szlak rzeką Wdą z pobliskiego Lipusza do Wdzydz Kiszewskich. Spływ Wdą nie wymaga zaawansowanych umiejętności kajakarskich, bowiem jest to wyjątkowo łatwy do pokonania odcinek liczący równo 22 km. Średni czas eskapady to 6 – 7 godzin z przystankami.

Innym pomysłem jest  spływ rzeką Trzebiochą, który należy do jednego z najłatwiejszych i wyjątkowych pod względem pokonywania trasy i urokliwych widoków, łączących w sobie rozległe łąki, lasy czy bagienka. Podczas spływu kajakowego Trzebiocha będzie możliwość zakupu świeżej, wędzonej ryby od prawdziwego hodowcy, przepłynięcie przez ciekawe, trudno dostępne mosty, a zakończenie spływu kajakowego dopływa się do wieży widokowej ośrodka PTTK Wdzydze Kiszewskie, skąd na koniec popatrzycie na Kaszubskie Morze :)

Dla spragnionych wyzwań można spróbować spłynąć górnym odcinkiem Wdy ze Skwieraw koło Szkodnikówki (przy jeziorze Fiszewo) do Lipusza - na stronach organizatorów znajdziecie także inne propozycje, a - oto niektórzy z nich: