Ścieżka turystyczna wśród leśnych jezior i bagien rozpoczyna się w Rekowie obok remizy. Ścieżka leży w obszarze Natura 2000, ma 8km i jej przejście zajmuje około 4 godzin. Częściowo będziecie poruszać się kładkami poprowadzonymi wśród bagien - zobaczycie także pływające wyspy na Jeziorze Leniwym. 

Najpierw szlak poprowadzi Was do oczka wodnego na torfowisku kotłowym o powierzchni 14 ha. W południowej części torfowiska znajduje się miejsce odpoczynku - wiata dla turystów. Obszar ten jest siedliskiem rzadkich i chronionych roślin, które występują tu bardzo obficie. Są to: rosiczka okrągłolistna, rosiczka długolistna, turzyca bagienna, przygiełka biała, bagnica torfowa. Kolejny przystanek na ścieżce usytuowano na końcu drewnianej kładki, z której podziwiać można panoramę kompleksu wodno-torfowiskowego. Jest to najbardziej malowniczy i przyrodniczo najcenniejszy fragment torfowiska, które zajmuje dwa głębokie obniżenia. Część centralną większego z nich wypełniają wody Jeziora Leniwego. To ostatnie Jezioro Leniwe jest stosunkowo niewielkie (2 ha), ale za to głębokie (12 m). Jego woda ma kolor jasnobrązowy, ale jest krajobrazowo najpiękniejsze, ponieważ ma postać rozległych unoszących się na wodzie mszarnych dywanów, w wielu miejscach porozrywanych, z licznymi oczkami wodnymi i pływającymi wyspami.  Dalej szlak podąża nad jezioro Rekówek - gdzie przystanek z miejscem na ognisko znajduje się przy północnym krańcu jeziora. Widać stamtąd w całej okazałości ten śródleśny zbiornik. Woda w jeziorze jest przeźroczysta (widoczność nawet na 5m). Znad jeziora Rekówek przez pola dotrzecie z powrotem do Rekowa

Dojazd do Rekowa ze Skwieraw zajmie Wam około 25 minut, a w Rekowie można zaparkowac przy szkole - zawsze jakieś miejsce się znajdzie :)

Więcej propozycji wycieczek znajdziecie w poniższym linku:

Możecie także przeczytać naszą relację z wycieczki tym szlakiem - TUTAJ.